20/02/2013

Forever 3


Keď som vošla do miestnosti, pripadalo mi to tam ako v našom tanečnom štúdiu v škole.. To mi len pomohlo a nervy vo mne sa trošku ukľudnili... Svoje USB, na ktorom som mala pesničku, som podala chalanovi, ktorí mal pri sebe notebook napojený na repráky, a ešte mi so širokým úsmevom poprial veľa šťastia. Ďakovne som sa naňho pozrela a predstúpila som pred piatich „porotcov“, ktorí mali rozhodnúť o tom, či som dosť dobrá na to, aby som s nimi tancovala..
„Hi Sophie“ pozrela sa mladá baba do papierov a potom sa na mňa usmiala.
„Hi“ pozdravila som im taktiež s úsmevom.
„Tak na akú skladbu budeš tancovať?“ zaujímali sa.
„Pesnička z filmu Step Up Revolution.“
„Mám rada ten film.. Tak teda poď na to dievča!“ povedala ďalšia porotkyňa nedočkavo.
Žmurkla som teda na chalana a hudba začala hrať..


Keď sa však prvé melódie skladby dostávali do mojich uší, strach a napätie zo mňa hneď opadli a ja som sa začala hýbať v rytme hudby. Presne tak, ako som to mala nacvičené aj keď som si pár prvkov vymyslela pri tancovaní.. Cítila som sa sebavedome a ako by som tancovala na skúške v škole, akoby tam nebol nikto iný len ja.
Po približne minúte a pol ma však stopli a s úsmevom sa mi poďakovali.. Bolo mi to trochu divné, keďže každý by si mal odtancovať 2 minúty.. Žeby sa im to nepáčilo? Blbosť.. Usmievali sa a ja som s týmto svojim vystúpením spokojná!.. Veď uvidíme.. Aspoň som to skúsila a dobrý pocit sa mi teraz rozlieva telom.. Myslím pozitívne.
Hneď po mne nasledovala Lily, ktorú som po ceste stihla len objať a povedať „Good luck“.
Usadila som sa teda zatiaľ k ostaným, ktorí tam ešte čakali a s ktorými som predtým tancovala na chodbe a vypytovali sa ma ako bolo, či som to zvládla, čo mi povedali a podobné otázky.
Len som sa teda zasmiala a stále som opakovala: „bolo to úplne v pohode.. Prídeš, opýtajú sa ťa 2-3 otázky, zatancuješ a ideš preč.“
Jedným očkom som stále sledovala dvere z ktorých po chvíli vyšla Lily! Keď ma zbadala, hneď sa ku mne rozutekala a objala ma.
„Tak čo, ako bolo?“ opýtala som sa s úsmevom.
„Konečne to mám za sebou“ uškrnula sa.
„Prečo? Odtancovala si to v pohode?“
„Hej, hej.. Len som bola strašne nervózna.. No myslím, že som to v pohode zakryla.“
„Tak paráda..“
„Inak guys, neviete ako to funguje? Myslím, ako čo teraz ďalej..“
„Ty nevieš?“ zasmiali sa.
„Ešte nie, keďže ste mi to nepovedali“ uškrnula sa Lily.
„Dnes večer vám príde email v ktorom bude napísané buď postupuješ do ďalšieho kola + dátum čas a miesto konania alebo mrzí nás to, nepostupuješ..
„Páni.. Tak to som naozaj zvedavá!“ povedala som a rozmýšľala som nad tým, že som mala tak poriadne nacvičenú len jednu choreografiu, no ak postúpim, budem tancovať novú, tú istú alebo ako to je?! Nedalo mi to a tak som sa ich na to ešte opýtala.
„Inak, ak náhodou postúpime, čo sa tancuje ďalej?“
„V druhom kole sa väčšinou tancuje spoločná choreografia, takže to je v pohode..“
„Super, mám rada spoločné chorošky“ usmiala sa Lily  a mne tak trošku odľahlo.. Inak by to musel byť free style, hoci by som už niečo vymyslela.
Posedeli sme si tam s ostatnými ešte takú pol hoďku a potom sme sa so všetkými rozlúčili a odišli dúfajúc, že sa čoskoro znova uvidíme.
„Keď ti príde večer mail, hneď mi volaj!“ kázala mi Lily a ja som len súhlasne prikývla.
„Máš jasné.. Nápodobne.“
„Tak zatiaľ“ lúčila som sa s ňou pri ich dome..

Večer
Celý večer som sedela pri počítači čakajúc na email, ktorí ma mohol posunúť ďalej.. Dúfala som v jeho pozitívny obsah, no viete ako to chodí.. Človek nikdy nevie..
Až... mi blikla správa, nový mail!
Zhlboka som sa teda nadýchla, zavrela oči a klikla na otvoriť.
Napočítala som asi do 10 až som konečne oči otvorila a začala som čítať obsah..
„Som tam, som tam!“ behalo mi hlavou a ja som šťastne zvýskla a začala som skákať po izbe ako šialená!
„Čo sa to tu deje?“ prišiel po chvíli Dave do mojej izby.
„Postúpila som, postúpila! Medzi 80 najlepších! Zajtra je druhé kolo! Wuaaa!“ oznámila som mu základné informácie a on ma hneď chytil do náručia a zatočil mnou!
„To je úžasné sestrička, blahoželám! Ty to zajtra dáš! Tak sa s tebou teším!“ hovoril nadšene a mne sa až skotúľala slzy šťastia po líci.
„Musím zavolať Lily!“ zhíkla som zrazu a hodila som sa na posteľ, kde som mala položený telefón. Rýchlo som vytočila jej číslo, no ozvalo sa, že je číslo obsadené.. Skúsila som to znova, no zase to isté..
„Asi s niekým volá“ položila som telefón na stôl, no neprešlo ani 5 sekúnd a už mi začal zvoniť.
„Čo robíš, snažím sa ti dovolať už asi 2 minúty“ zasmiala sa.
„Detto.. Jedna druhej voláme, no ani jedna z nás to potom nemôže zdvihnúť.. Ale to je jedno.. Tak ako? Došiel ti už mail?“ pýtala som sa nedočkavo.
„Áno... Zajtra tam idem, postúpila som!“
„To vážne?! Ja tiež!.. Sme úžasné!“ tešila som sa ako malá, pričom ma už museli počuť aj susedia.
„Tak sa zajtra vidíme!“
„Teším sa..“
„Veď ja tiež, tak zatiaľ!“

Na ďalší deň
Druhé kolo konkurzu sa konalo tam, kde včera, takže dostať sa tam nebol problém..
Keď sme tam prišli, dnu už bolo dosť ľudí a tak sme tam našli aj pár báb a chalanov s ktorými sme sa včera zoznámili a tancovali, takže sme šli hneď k nim.
„Som rada, že sa opäť vidíme“ vyobjímali sme sa a hneď sme sa aj zakecali.
Potom nás však rozdelili do štyroch skupín po 20 a následne sme sa po skupinkách dostali dnu. My sme boli hneď ako prví, takže sme nevedeli do čoho ideme, no aj tak som sa už tešila. No dnu s nami šla aj druhá skupina, ktorá si posadala po celom obvode miestnosti a pozerali na nás..
Následne prišla choreografka, ktorá sa nám predstavila, porozprávala nám pár informácií o skupine, o ich štýle tancovania a o dnešnej choreografii.
No a potom už samotná choreografia, ktorá sa mi hneď veľmi zapáčila, takže som nemala problém zapamätať si kroky.. Bola som so excited a doslova som si to užívala. Asi po 2 hodinách učenia sa choreografie sme to odtancovali „naostro“ a všetci nám aj vrátane poroty zatlieskali. Dobrý pocit vo mne sa stupňoval a naozaj som silno verila, že som to zvládla a že som tu zo seba nechala 200%! Keď už toto nestačí, tak asi nič..6 comments:

 1. Anonymous21/2/13 13:51

  úplne úžasné :) teším sa ako to pôjde ďalej a čo vymyslíš :)-N

  ReplyDelete
 2. Anonymous15/7/13 18:57

  Je to podla skutočnosti? :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nieco ano a niečo je len z mojej predstavivosti ;)

   Delete